BANCURI CU POPI!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

BANCURI CU POPI!!!

Mesaj  Admin la data de Dum Oct 31, 2010 2:24 am

Un popa catolic intra intr-o vineri intr-un restaurant si zice catre chelner:
- Fiule, aveti balena?
- Nu parinte.
- Nici rechin sau foca?
- NU parinte.
- Atunci da-mi un cotlet de porc in singe, si Dumnezeu mi-e martor ca am vrut sa maninc peste.

--------------------------------------------------------------------------------
Un preot era recunoscut ca fiind un excelent degustator de vinuri.
La un concurs, i se da un pahar, il ia, bea o gura, o plimba cu limba, si spune:
- Feteasca, 1954.
I se da un alt pahar:
- Valea Calugareasca, 1963.
Cineva, ca sa-l faca de ris, i da un pahar cu urina.
Preotul il ia, bea o gura, o plimba, si spune:
- Blonda, virgina, da nu e din parohia mea.

--------------------------------------------------------------------------------
Cica vine un popa la Politie:
- Domnule politist, mi s-a furat bicicleta ! Va rog frumos sa mi-o gasiti pentru ca eu sunt un om mort fara ea... am slujbe de tinut in satele vecine si nu am cu ce sa ajung acolo! Cauta politistii ce cauta vreo 2 zile, da' nu gasesc nimic. Se duc la popa si ii zic:
- Parinte, nu am putut sa-ti gasim biciclet, da' uite ce sa faci... maine cand tii slujba la noi in sat, atunci cand zici care e treaba cu cele 10 Porunci, te opresti putin dupa ce o zici p-aia cu "Sa nu furi !" si vezi cine se inroseste la fata. Dupa aia vii si ne spui noua si rezolvam.
Vine popa dupa slujba fericit la politisti si le spune:
- Gata, baieti, s-a rezolvat!
Politistii:
- Ei, cine s-a inrosit ?
Popa:
- Stati putin ca nici n-am ajuns la a 7-a porunca ("Sa nu furi !") pentru ca la a 6-a ("Sa nu preacurvesti !") mi-am adus aminte unde mi-am UITAT bicicleta!

Un preot catolic, unul baptist si un rabin se gindeau cum sa imparta banii intre Dumnezeu (fondul bisericii) si ei.
Catolicul: Eu o sa trag o linie, arunc banii in sus si ce pica in dreapta e al meu, ce pica in stinga e al Lui.
Baptistul: Eu o sa fac un cerc si ce pica in el e al Lui, iar restul al meu.
Rabinul: Eu o sa-i arunc in sus si El o sa-si pastreze cit are nevoie.

O gagica meseriasa, statea pe marginea drumului si facea autostopul.La un moment dat opreste un popa.Se urca gagica in masina.
Dupa vreo 4 km popa incepe sa-i puna mana pe picior la tipa asata meseriasa, si gagica zice
- Parinte , versetul IV Ioan.
Popa repede is trage mana ... Mai merg iei vreo 4 km.. si iara ii pune popa mana pe picior..
- Parinte , versetul IV Ioan.
Ajunge in sfarsit popa acasa, parcheaza masina, ,merge in camera deschide Biblia si citeste
VERSETUL IV Ioan :
"FIULE ESTI PE CALEA CEA BUNA "

Vine o tipa la un popa si ii spune:
- Parinte stiti, am pacatuit, am facut si eu cu barbatu', asa cum se face acuma, stiti, sex anal.
Popa:
- Zece matanii repede.
Tipa le face si continua:
- Parinte, asta nu e tot, stiti am facut si sex normal cu amantu' meu.
Popa:
- Cinzeci de matanii repede.
Tipa le face si continua:
- Dar parinte, stiti, am facut si sex oral cu barbatu' meu.
Popa cauta la catastife, si negasind nimic il suna pe cardinal:
- Domn Cardinal, am aici pe una care a facut sex oral, ce sa-i dau?
Cardinalul:
- Bai descurcate si tu ca eu i-am dat cinzeci de mii.

La poarta Raiului ajunge un inginer. Sf. Petru Il intreaba:
- Tu cine esti?
- Sint inginer si vreau sa intru.
- Nu aici, locul tau e JOS.
Ajunge inginerul in Iad. Cum se plictisea, incepe sa mestereasca: scari rulante, aer conditionat, piscine, pune la punct o retea Internet.
Peste o vreme Cel de Sus discuta cu Talpa Iadului la telefon.
-Si ce mai e nou?
-E exceptional. Am un inginer care a facut minuni (si-i povesteste inventiile). Dumnezeu evident agasat ii raspunde:
Dar ce cauta acolo un inginer, locul lui e aici la Mine. Sa stii ca te dau in judecata!
La care Talpa Iadului ii raspunde:
- Si unde crezi ca vei gasi un avocat!!

Cica un popa zbura cu avionul. Cheama stuardeza si-i zice: un wiski, te rog !
Dupa un moment de gindire o intreaba :
- La ce inaltime zburam acum ?
- La 16.000m alt.
- Hm, prea aproape sunt de sefu'. Adu-mi un ceai.

Iisus Christos statea pe o piatra si fuma o tigara cu cafeaua langa el.
Apare Sf.Petru si spune:"-Iisus,Iisus! Urca-te repede pe cruce ca vin turistii!!!"

Doua maicute la magazin:
- Dati-mi va rog 2 crenvusti ...
- Ia, fa, trei ... unul sa-l mancam.

Isus mergand prin desert intalneste un batran sarac si cu vederea slaba.
Isus:Ce cauta un om batran ca d-ta in desert?
Batranul:Imi caut fiul.
Isus:Si,cum arata fiul dumitale?
Batranul:Pai, are urme de cuie in palme.
Isus:Tata!!!
Batranul:Pinochio!!!

Un oltean si un moldovean stau de vorba.
- La voi mortii se ingroapa cu popa...
- Nu ,la noi popa ramane afara

Maica stareta:
- Fetelor, am o veste buna si una rea. Pe care sa o spun prima?
- Pe aia buna!!
- La masa avem castraveti...
- Si aia rea ?
- ... taiati felii ...

Maica stareta convoaca adunare:
- Noaptea trecuta a ramas poarta manastirii deschisa!
Toate: Vai!?
Numa una: he, he, he, he!...
- Si a intrat un barbat!
- Vai! he, he, he, he!
- Si a intrat intr-o chiliuta!
- Vai! he, he, he, he!
- Si a facut dragoste cu o maicuta toata noaptea!
- Vai! he, he, he, he!
- Si a avut prezervativ!
- Vai! he, he, he, he!
- Si era spart!
- He, he, he, he! Vai!
Trimite aceste bancuri catre toata lista ta de Yahoo Messenger!

Un evreu batran si foarte credincios isi crescuse fiul foarte religios. Tanarul vine intr-o buna zi la taica-sau si-i zice ca el indragostindu-se de o fata de alta confesiune, el trece la crestinism. Batranul evreu moare de inima rea si fiind asa de credincios ajunge in rai. Suparat leoarca se tot plimba in sus si-n jos cu Talmudul in mana, pana intr-o zi se-ntalni cu Dumnezeu, Care-l intreba :
- De ce esti asa de catranit mosule?
Evreul ii povesti de-a fir apar toata tarasenia cu fii-su si cu trecerea de la religia mozaica la cea crestina.
Dumnezeu asculta cu rabdare si la urma ii zise evreului :
- Stai mosule linistit ca nu esti primul caruia i se intampla asa ceva. Si eu cu fii-miu am patit la fel.
- Si ce-ai facut Doamne ?
- Ce sa fac, un Nou Testament!

Un preot mergea pe strada si a intalnit o tipa tare de tot
Ea: Saru-mana, parinte!
El: Buna,buna,buna,buna,buna,....
Mai apoi intalneste o tipa intre doua varste:
El (rece si de sus): Buna,buna!
La coltul strazii intalneste o babuta
El: Mergi cu Dumnezeu, maica!

Un satean il intreaba pe preotul satului:
-Ce faci mai POPO ?

In timpul slujbei, vine un frate in fuga si anunta in gura mare:
- Am doua vesti, una buna si alta proasta: azi am vorbit cu Dumnezeu la telefon. Deci Dumnezeu exista ! Aia proasta... a sunat de la Meca .

Doi pureci stau de vorba:
-Cum de ai racit in halul asta,pe unde ai hoinarit?
-Pai eu am stat in barba la un popa la o inmormantare si era foarte frig.
-Bai fraier esti !de ce nu faci ca mine:eu stau tot timpul la cucoane in caldurica mare,acoperit,parfumat,etc.
Dupa vreo doua-trei zile iar se intalnesc,sanatatea purecului fiind mai grava.
-Mai dar de ce nu mai ascultat.
-Eu te-am ascultat,m-am plasat intr-un asemenea loc,dar tot in barba la popa am ajuns.

Un popa merge pe strada si se intalneste cu o tipa trasnet.Se uita la ea si isi face cruce.il vede un barbat si il intreaba de ce isi face cruce cand trece pe langa o tipa,la care popa ii raspunde:
- Cand mi-am facut cruce mi-am zis in gand:sa ma trazneasca Dumnezeu aici(in cap),daca nu ajungi aici(intre picioare),cu un picior aici si unul aici(pe umeri).

Un fotbalist la preot:
- Parinte, in RAI se joaca fotbal ?
- Trebuie sa ma documentez, vino maine !
Maine:
-Parinte, ei ?
-Am o veste buna si una rea:
Cea buna:
-Da, se joaca fotbal .
Cea Rea:
-Joi ai meci ...

I: Preotii se pot casatorii?
R: Daca se iubesc.

Cica vine o baba la un popa si zice:
- Parinte, am preacurvit!
Popa zice:
- Fa tot atatea ture in jurul bisericii de cate ori ai preacurvit!
Mai pe seara baba ii spune parintelui:
- Parinte da' nu ai o bicicleta cu nu mai pot de spate!!!

Maica stareta surprinde, intr-o noapte, un barbat extenuat care incerca sa sara gardul manastirii, inapoi spre lumea laica.
-Ce-ai cautat aici, paganule ?
-Am vrut sa fur ceva de mancare, dar m-au prins maicutele.
-Cind, in seara asta ?
-O, nu, acum patru saptamani.

Un tip se duce la preot:
- Parinte, am pacate mari.
- Spune fiule, D-zeu e mare si iarta.
- Parinte, in timpul razboiului am ascuns un evreu in beci.
- Fiule, asta nu e pacat i-ai salvat viata. Mergi cu Domnul, linistit acasa.
- Da, Parinte. Dar i-am cerut 20 de dolari pe zi.
- Fiule, asta nu este prea bine. Ai profitat de necazul lui. Dar totusi i-ai salvat viata. Mergi acasa tine post 2 saptamani si fa rugaciuni. Omul pleaca, nu prea convins, si dupa 5 minute bate la usa preotului din nou. Intra si il intreaba pe preot:
- Parinte, crezi ca ar fi bine sa-i spun ca s-a termninat razboiul ?

- Parinte, recunosc, am incalcat sfaturile parintesti. Tata mi-a interzis sa ma duc la acea casa de desfrau, dar eu nu am putut rezista si i-am trecut pragul.
- Urat, fiule, foarte urat. Si, desigur, ai vazut acolo ce nu trebuia sa vezi.
- Da, parinte. In primul rand, l-am vazut pe tata.

Un credincios merge la preot sa se spovedeasca:
- Parinte, am pacatuit...
- Cu cine, fiule? Cu femeia primarului, cu nevasta veterinarului?
- Nu, parinte...
- Dar cu cine?
- Parinte, nu stiu, nu cred ca sunt inca pregatit sa ma spovedesc.
Pleaca si se intalneste cu un prieten, care-l intreaba mirat:
- Tu la spovedanie? Ce ai facut la preot?
- Am luat niste adrese utile...

Admin
Admin

Data de inscriere : 23/10/2010

Vezi profilul utilizatorului http://claudia.forumulmeu.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum